ברכות בר מצווה

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook

ברכות מיוחדות ומקוריות לבר מצווה

אירוע בר מצווה הוא אירוע מיוחד בה חוגג בר המצווה מקבל מתנות ובעיקר ברכות מחברים וקרובים. ברכות בר מצווה אמורות להיות מקוריות מיוחדות ורצוי שיהיו ארוכות ומלוות בחרוזים. לפני שתעברו לברכות עצמם ולמי מכם שלא יודע מה זה בר מצווה כדאי לעבור על ההסבר הקצר הנמצא בעמוד. למי מכם שמעוניין בברכות לבר המצווה בלבד יכול לגלול לתחתית העמוד.

מה היא חגיגת בר המצווה?

במסורת היהודית כל ילד בהגיעו לגיל 13 עובר טקס בר מצווה, מאותו יום והלך הנער בן ה 13 מחוייב בקיום המצוות הכתובות בתורה. טקס הבר מצווה מסמל את המעבר של הילד מילדות לבגרות. לילד שחוגג בר מצווה יש מחויבות הכוללת השתתפות והכנה מצד הילד. במשך מספר חודשים לפני חגיגת בר המצווה הילד לומד יחד עם רב או חזן תפילות הכוללות את פרשת השבוע בהתאם לשבוע בו נולד הילד, הילד לומד חלק מההפטרה של יום חול ויום שבת, ההפטרה והפרשה נקראים תפילות. את התפילות יחד עם פרשת השבוע על הילד לזמר או לקרוא בצורת שירה על פי המסורת והעדה אליה הוא שיך.

טקס בר המצווה הינו חגיגה גדולה ביהדות וברוב המקרים החגיגה מלווה במסיבה מפוארת. החגיגה מסמלת אירוע מרכזי בחייו של הילד. חגיגת הבר מצווה דומה מאוד באלמנטים מסויימים לחגיגות טקס נישואין וחתונה.

רעיונות למתנת בר מצווה

למרות שממש לא חובה לתת מתנה לכבוד בר מצווה נהוג כן לעשות כך. מתנת בר מצווה היא דרך מצויינת לעזור למשפחה לחגוג את האירוע (במידה ונותנים סכום כסף), מה גם שמתנה שנותנים לילד מוערכת מאוד.

מתנות בר המצווה בדרך כלל נותנים לאחר הטקס. כל מתנה המתאימה לילד בן 13 יכולה להתאים לילד החוגג בר מצווה. לא חיבת להיות למתנה כל השלכה דתית מיוחדת. המנהג הנפוף הוא לתת סכום כסף במעטפה כאשר למעטפה מצורפת ברכה לכבוד יום ההולדת.  נהוג לתת מתנה כספית לחוגג הבר מצווה בכופולות של 18 מה שמייצג את המילה חי (חיים).

מתנות נפוצות לבר מצווה מעבר לסכום כסף הם: כרטיסי מתנה, משחקי וידאו, מצלמה דיגיטאלית, שעון יד, ארנק יפה, וכדומה.. תמיד אבל תמיד חשוב לצרף למתנה כרטיס ברכה, ברכת יום הולדת מקורית עושה את ההבדל בין מתנה שנותנים ללא ברכה.

ברכות לבר מצווה

כפי שצויין קודם לכן רצוי מאוד לצרף לכול מתנת בר מצווה ברכה יחודית ברכה לבר מצווה חייבת להיות בעלת משמעות, מקורית ומתאימה עד כמה שאפשר לאופי של חוגג בר המצווה. ברכת בר מצווה צריכה לרגש. חשוב לזכור חלק לא קטן מהילדים החוגגים בר מצווה שומאים את ברכות בר המצווה שהם מקבלים לעולמים, ברכת בר מצווה נשארת אצל חוגג האירוע למזכרת לאורך זמן.

לפניכם ברכות בר מצווה מקוריות ומיוחדות

 

כתיבת תגובה